Aktuāli

Biežāk uzdotie jautājumi par redzes korekciju ar lāzeru

Biežāk uzdotie jautājumi par redzes korekciju ar lāzeru

Kopā ar mūsu pieredzējušajiem speciālistiem atbildējām uz 40 pacientu biežāk uzdotajiem jautājumiem par redzes lāzerkorekciju

Mēs saprotam, ka ikviens pacients pirms redzes korekcijas veikšanas, tāpat kā pirms jebkuras citas medicīniskas procedūras, ir nedaudz satraucies. Tādēļ kopā ar mūsu pieredzējušajiem speciālistiem atbildējām uz 40 pacientu biežāk uzdotajiem jautājumiem par redzes lāzerkorekciju.

Kas ir redzes lāzerkorekcija?

Redzes lāzerkorekcija ir kosmētiska procedūra, kas palīdz uzlabot redzes un dzīves kvalitāti.

Redzes korekcija ar lāzeru:

  • tehniski vissarežģītākais redzes korekcijas veids
  • praktiski nav medicīnisku indikāciju

Lai redzes lāzerkorekcijā būtu iespējams izvēlēties pacientam vispiemērotāko metodi, ļoti būtisks ir iekārtas tehniskais nodrošinājums, programmu pieejamība, spēja interpretēt un analizēt pieejamos datus.

Liela nozīme ir pilnas komplaktācijas lāzeru pieejamībai, jo, piemēram, FEMTO LASIK procedūras norisē tiek izmantoti 2 lāzeri - femtosekunžu un eksimerlāzers.

Jaunākās paaudzes lāzeriekārtas redzes korekciju veic dažu sekunžu laikā, līdz ar to tiek minimalizēti ar operāciju saistītie potenciālie riski.


Klīnikas darbā tiek izmantotas jaunākās paaudzes lāzeriekārtas Carl Zeiss "Visumax" un "MEL 90", kuru kombinācijā iespējams veikt 4 veidu redzes lāzerkorekcijas procedūras.
Tikai pilna lāzeru komplektācija ļauj pacientam izvēlēties piemērotāko redzes korekcijas veidu.

Mūsu pārējās atbildes uz 40 pacientu biežāk uzdotajiem jautājumiem par redzes lāzerkorekciju:

Vai redzes lāzerkorekcijas procedūra ir sāpīga?

Lāzerkorekcijas laikā uz acīm tiek veikta bezkontakta iedarbība, savukārt, pati procedūra tiek veikta ar lokālas anestēzijas palīdzību (iepilinot acīs anestezējošus pilienus), tādēļ tā ir absolūti nesāpīga.

Vai redzes lāzerkorekcijas procedūra ir droša?

LASIK - senākā un plašāk pazīstamā redzes lāzerkorekcijas metode ir pazīstama jau 30 gadus un ir sevi pierādījusi kā drošu un paredzamu. 

Mūsdienu lāzerkorekcijas metodes ir pacientiem pilnībā drošas un saudzējošas. Tomēr, tāpat kā jebkurai citai operācijai, arī redzes korekcijai ar lāzeru iespējams komplikāciju risks.

Pašas lāzerkorekcijas laikā sarežgījumi gadās ļoti, ļoti reti, un komplikācijas lielākoties ir saistītas ar pacientam noteiktā režīma neievērošanu. Kaut arī tās ir novēršamas, pacientiem vienmēr ir stingri jāievēro ārsta dotie norādījumi, lai sasniegtu maksimāli efektīvu korekcijas rezultātu.

Vai pēc lāzerkorekcijas redzes uzlabojumi ir redzami uzreiz?

Redzes uzlabošanās notiek pakāpeniski vairāku dienu laikā, bet būtiska redzes uzlabošanās parasti ir novērojama jau nākamajā dienā pēc procedūras. Noteikti jāņem vērā, ka katram pacientam sajūtas un redzes uzlabojums noritēs individuāli.

Vai redze pēc lāzerkorekcijas ar laiku pasliktināsies?

Redzes lāzerkorekcija neveicina redzes pasliktināšanos un saglabājas stabila gadiem ilgi (pie nosacījuma, ja netiek diagnosticētas citas acu saslimšanas), tomēr, ja kādu iemeslu dēļ nākotnē redze pasliktinās, izvērtējot acu stāvokli, ir iespējams veikt atkārtotu redzes korekciju - lāzerkorekciju vai intraokulāras lēcas implantāciju.

Ko saka pacienti, kas ir veikuši redzes lāzerkorekciju?

Augstā pacientu apmierinātība pēc redzes lāzerkorekcijas apliecina, ka ir vērts veikt redzes lāzerkorekciju, lai atbrīvotos no brillēm un kontaktlēcām. Pacientu dzīve pēc redzes kokercijas ir komfortablāka un kvalitatīvāka, jo pacients tiek pilnībā atbrīvots no briļļu vai kontaktlēcu lietošanas un ar to saistītajām neērtībām un ierobežojumiem.

Kādai ir jābūt pacienta veselībai, lai varētu veikt redzes lāzerkorekciju?

Redzes pārbaudes laikā ar pacientu tiek izrunāti arī viņa vispārējo veselību saistīti jautājumi, lai noskaidrotu, vai redzes lāzerkorekciju ir iespējams veikt. Taču kopumā redzes korekcijas procedūru var veikt visi pacienti, kuru vispārējās veselības stāvoklis ir apmierinošs.

Kādai ir jābūt pacienta redzei, lai veiktu procedūru?

Pacienta redzei ir jābūt no -10.00D līdz +4.00D (ar vai bez astigmātisma) ar pietiekamu radzenes biezumu, tādēļ optometrists redzes pārbaudes laikā veic speciālus mērījumus, lai noskaidrotu, vai pacienta redze un radzenes biezums atbilst procedūras veikšanai.

Vai lāzerkorekcijas veikšanai ir vecuma ierobežojums?

Tā kā redzei ir jābūt stabilai vismaz divus gadus pirms redzes korekcijas operācijas, parasti procedūru veic pacientiem no 18 gadu vecuma, jo līdz tam redze var būt nestabila.

Vai lāzerkorekciju var veikt arī tad, ja ir tālredzība (brīdis, kad nepieciešams izmantot lasāmbrilles)?

Redzes lāzerkorekcija nodrošina tāluma redzes korekciju un gadījumā, ja pacientam ir nepieciešamas lasāmbrilles, piedāvājam citu redzes korekcijas veidu - multifokālas lēcas implantāciju, progresīvās brilles vai multifokālās kontaktlēcas, kas arī tiek piedāvātas mūsu klīnikā.

Vai ir iespējams veikt lāzerkorekciju, ja pacientam ir astigmātisms vai citi redzes traucējumi?

Jā, redzes lāzerkorekciju iespējams veikt tuvredzīvas, tālredzības un astigmātisma gadījumā.

Vai redzes lāzerkorekciju var veikt grūtnieces?

Neiesakām veikt redzes lāzerkorekciju grūtniecības vai bērna krūts barošanas periodā. Šo procedūru labāk atlikt uz periodu pēc tā.

Ja man patīk nēsāt brilles vai kontaktlēcas, vai tomēr man vajadzētu uzlabot redzi un veikt procedūru?

Redzes lāzerkorekcija ir kosmētiska procedūra un to veic tad, kad pacients tam ir gatavs. Nav medicīnisku indikāciju veikt procedūru nekavējoties, ja pacients to nevēlas darīt.

Kādos gadījumos pacientam nevar veikt redzes lāzeroperāciju un kas notiek šādās situācijās?

Lielākoties redzes korekciju ar lāzeru var veikt katrs, kura vispārējais veselības stāvoklis ir apmierinošs. Tomēr hronisku sistēmisku saslimšanu, piemēram, cukura diabēta vai C hepatīta saslimšanas, augstas ametropijas pakāpes vai plānas radzenes gadījumā redzes lāzerkorekcija nav iespējama. Šādos gadījumos rekomendējam citu redzes korekcijas veidu, piemēram, - EVO Visian ICL lēcas implantāciju, multifokālas IOL implantāciju, brilles vai kontaktlēcas (arī nakts lēcas).

Vai pirms redzes lāzerkorekcijas ir nepieciešama ilgstoša sagatavošanās?

Kopumā pirms redzes lāzerkorekcijas procedūras veikšanas nav nepieciešama ilgstoša sagatavošanās. Jāievēro, ka divas nedēļas pirms noteiktās redzes lāzerkorekcijas procedūras nedrīkst valkāt kontaktlēcas, lai precīzi novērtētu radzenes formu. Savukārt, pašas procedūras dienā nedrīkst lietot parfimēriju, kā arī sejas un acu dekoratīvo kosmētiku.

Kādi izmeklējumi tiek veikti pirms lāzerkorekcijas procedūras?

Pirms redzes lāzerkorekcijas pacientam jāieplāno redzes speciālista apmeklējums. Vizītes laikā pacientam tiek veikta gan standarta, gan arī padziļināta izmeklēšana, kas nepieciešama individuālai redzes lāzerkorekcijas programmas sastādīšanai. Šajā etapā pacientam tiek detalizēti izstāstīts gan par operācijas norisi, gan arī sniegtas rekomendācijas, kas jāievēro pēcoperācijas periodā.

Kas ir jāņem līdzi, nākot uz lāzerkorekcijas procedūru?

Uz procedūru jāņem līdzi maiņas apavi. Ieteicams ģērbties ērtā apģērbā. Lūgums nevilkt apģērbu, kas ir pūkains, lai izvairītos no apģērba daļiņu nokļūšanas acīs.

Cik ilga ir redzes lāzerkorekcijas procedūra?

Lāzerkorekcijas operācijas ilgums ir 15 līdz 20 minūtes, savukārt, paša lāzera iedarbība – vien dažas sekundes. Dažas stundas pēc procedūras veikšanas pacients var doties mājās un atgriezties ierastajā dzīves ritmā, sagaidot pakāpenisku redzes stabilizēšanos. Procedūra būtiski neietekmē ierasto pacienta dzīves ritmu. Tās veikšanai nav nepieciešams ņemt atvaļinājumu vai darbnespējas lapu.

Vai redzes lāzerkorekcijas procedūras laikā tiek izmantota anestēzija?

Redzes lāzerkokrekcijas procedūra tiek veikta ar lokālas anestēzijas palīdzību, iepilinot acīs anestezējošus pilienus, tādēļ tā ir pilnībā nesāpīga.

Vai procedūra tiek veikta abām acīm uzreiz?

Procedūru veic abām acīm uzreiz (vienu pēc otras), lai neveidotos redzes asuma atšķirība pēc operācijas. Lāzerkorekcijas procedūra, ieskaitot sagatavošanās darbus, kopumā aizņem aptuveni 15 minūtes. Savukārt, paša lāzera iedarbība procedūras laikā ilgst vien dažas sekundes.

Taču var būt gadījumi, kad redzi nepieciešams koriģēt tikai vienā no acīm, tad procedūra tiek veikta attiecīgi vienā acī.

Vai redzes lāzerkorekcijas laikā pacients ir nomodā?

Jā, procedūras laikā pacients ir nomodā, un lāzerķirurgs viņu informē par procedūras norises gaitu un iespējamajām sajūtām tās laikā.

Kādas sajūtas procedūras laikā izjūt pacients?

Procedūras laikā lāzerķirurgs informē pacientu par procedūras norises gaitu un iespējamajām sajūtām. Redzes korekcija ar lāzeru ir pilnībā nesāpīga, un parasti procedūras laikā pacients izjūt vien vieglus pieskārienus, brīžiem nelielu spiedienu uz acīm vai arī var redzēt spilgtu gaismu.

Kādas ir pacienta sajūtas uzreiz pēc redzes lāzerkorekcijas?

Uzreiz pēc procedūras pacients var just nelielu apžilbumu. Savukārt, aptuveni 20 minūtes pēc procedūras beidzas anestezējošo pilienu iedarbība un atgriežas radzenes jutība. Beidzoties anastēzijas iedarbībai, pacients var just viegli kairinošu sajūtu acīs, kas pēc pavisam neilga laika pāriet.

Kas notiek uzreiz pēc lāzerkorekcijas procedūras veikšanas?

Pēc procedūras veikšanas aptuveni 2 stundas pacients uzturas klīnikā, tad lāzerķirurgs veic pirmo pārbaudi, pēc kuras pacients var doties mājās. Arī kopumā redzes korekcija ar lāzeru neprasa ne fiziski, ne emocionāli sarežgītu un garu atlabšanas periodu.

Vai uzreiz pēc procedūras pacients var vadīt transporta līdzekli?

Pirmajā dienā pēc procedūras pacients nedrīkst vadīt automašīnu, jo ir iespējama neliela redzes miglošanās. Tādēļ ieteicams laikus sarunāt kādu tuvinieku, draugu, paziņu, kurš parūpējas par pacienta drošu nokļūšanu mājās.

Vai pēc redzes lāzerkorkecijas procedūras var strādāt?

Pirmajās dienās pēc redzes korekcijas vēlams izvairīties no intensīvas redzes slodzes, tādēļ pacientam, pašam izvērtējot savu pašsajūtu, ieteicams dažas dienas atpūsties un pakāpeniski pierast pie skatīšanās tuvumā.

Kā pēc procedūras ir jāizturas pret acīm?

Pirmās divas nedēļas, atrodoties ārā, ieteicams nēsāt saulesbrilles, kuras pacientam nodrošinām arī klīnikā pēc redzes korekcijas veikšanas. Tāpat pirmās divas nedēļas nedrīkst lietot acu kosmētiku, kā arī jāizvairās no putekļiem, ūdens iekļūšanas acīs un acu berzēšanas.

Vai pēc procedūras ir jānēsā brilles vai saulesbrilles?

Pēc redzes korekcijas procedūras pacientam brilles vairs nav nepieciešamas, taču, uzturoties ārā pirmās divas nedēļas, būtu nepieciešams valkāt saulesbrilles, lai pasagrātu acis un nodrošinātu to komfortu. Saulesbrilles pacientam pēc procedūras veikšanas nodrošina klīnika, līdz ar to nav lieku uztraukumu par to iegādi.

Vai pēc redzes lāzerkorekcijas uzlabojumi ir jūtami uzreiz?

Parasti būtisks redzes uzlabojums novērojams jau nākamajā dienā, taču redze pilnībā nostabilizējas aptuveni mēneša laikā pēc procedūras.

Vai procedūra redzes lāzerkorekcija var padarīt cilvēku aklu?

Nē, redzes lāzrekorekcijas procedūra pacientam aklumu neizraisa.

Vai redze pēc lāzeroperācijas ar laiku pasliktināsies?

Redzes lāzerkorekcija neveicina redzes pasliktināšanos un saglabājas stabila gadiem ilgi (pie nosacījuma, ja netiek diagnosticētas citas acu saslimšanas), tomēr, ja kādu iemeslu dēļ nākotnē redze pasliktinās, izvērtējot acu stāvokli, ir iespējams veikt atkārtotu redzes korekciju - lāzerkorekciju vai intraokulāras lēcas implantāciju.

Vai pēc redzes lāzerkorekcijas procedūras būs grūtāk redzēt tuvumā?

Sākotnēji pēc procedūras iespējams diskomforts skatoties tuvumā, bet tas mazinās īsā laikā. Līdzīgas sajūtas novērojamas pirmo reizi lietojot kontaktlēcas.

Vai pēc procedūras var nodarboties ar sportu, slēpot utml?

Aptuveni 3 nedēļas pēc procedūras ir ieteicams izvairīties no lielas fiziskas slodzes, taču pēc šī perioda pacients drīkst nodarboties ar visiem sporta veidiem.

Cik maksā redzes lāzerkorekcija?

Redzes lāzekorekcijas procedūras cena ir atkarīga no izvēlētās metodes.

Vai ir iespējama nomaksa?

Jā, sadarbībā ar Inbank Latvia klīnika piedāvā saviem pacientiem veikt nomaksu par pakalpojumiem ar pēcapmaksu līdz pat 5 gadiem. Viss kas jādara, vizītes laikā jāinformē personāls par vēlmi maksāt "pa daļām".

Vai redzes lāzerkorekcijas apmaksai var izmantot apdrošināšanu?

Tā kā redzes lāzerkorekcija ir kosmētiska procedūra, apdrošināšanas sabiedrības procedūras izmaksas nesedz. Taču ārsta un optometrista vizītes parasti ir iekļautas apmaksājamo pakalpojumu sarakstā.

Kādēļ veikt redzes lāzerkorekciju mūsu centrā?

Klīnikā ir pieejamas jaunākās paaudzes lāzeriekārtas un tiek izmantotas progresīvākās redzes korekcijas metodes, ir augsti kvalificēts medicīnas personāls, kas kopumā nodrošina izcilas kvalitātes pakalpojumus.

  • Uzskatām, ka Latvijas Amerikas acu centrā, kas ir Baltijā pirmā acu un redzes klīnika, tiek izpildīti visi priekšnosacījumi, nodrošinot pilna spektra redzes korekcijas iespējas ikviena vecuma pacientam.
  • Mēs arvien pilveidojamies un darām visu, lai katrs mūsu klīnikas pacients tiek aprūpēts un apčubināts, lai pavadītais laiks pie mums pirms, pēc un procedūras laikā būtu patīkams un neradītu lieku satraukumu.
  • Jaunākās paaudzes ZEISS eksimerlāzers MEL90, femtosekunžu lāzers VisuMax, EVO Visian ICL lēcas implantācijas, multifokālu intraokulāru lēcu implantācijas iespējas, kā arī dažāda veida mīkstās un cietās kontakltēcas (arī ortokeratoloģiskās jeb nakts lēcas) un briļļu izgatavošana nodrošina pilna spektra redzes korekcijas iespējas. Pacientam kopā ar redzes speciālistu ir priekšrocība individuāli piemērot atbilstošāko redzes korekcijas veidu no pilnā spektra iespējām.

Ko saka mūsu pacienti, kuri ir veikuši redzes lāzerkorekciju?

Augstā pacientu apmierinātība (99%) pēc redzes lāzerkorekcijas apliecina, ka ir vērts veikt redzes lāzerkorekciju, lai atbrīvotos no brillēm un kontaktlēcām. Pacientu ikdiena pēc redzes kokrekcijas iegūst jaunu dzīves kvalitatāti, jo pacients tiek pilnībā atbrīvots no briļļu vai kontaktlēcu lietošanas un ar to saistītajām neērtībām un ierobežojumiem. Ne velti sakām:

MANA REDZE = MANA DZĪVES KVALITĀTE

 

Izvēloties veikt redzes lārzerkorekciju Latvijas Amerikas acu centrā, mēs vienmēr pielāgosimies, apčubināsim un parūpēsimies par to, lai mūsu klīnikā ikviena pacienta vēlmes ceļā uz labu redzi tiktu ņemtas vērā.

Sazinies ar mūsu speciālistiem