19-55 gadi

Jauni un vidēja vecuma cilvēki

Jauniešiem un jauniem cilvēkiem līdz 40 gadu vecumam, ja iepriekš nav konstatētas acu saslimšanas un cilvēkam ikdienā nav jāvalkā redzes korekcijas palīglīdzekļi, būtiska nozīme ir redzes un acu veselības profilaktisko pārbaužu veikšanai.


Ņemot vērā ikdienas mācību vai darba specifiku, acu noslodzi to veikšanai, iesakām vismaz 2-3 gadu laikā apmeklēt acu ārstu, lai izslēgtu saslimšanu rašanos.

Ļoti ieteicama ir acu un redzes pārbaude sievietēm grūtniecības periodā, kad notiek izmaiņas sievietes organismā, tai skaitā hormonālajā sistēmā.

Ja ikdiena ir saistīta ar briļļu kontaktlēcu, nakts lēcu valkāšanu vai ir veikta redzes korekcijas operācija, acu ārsts vai redzes speciālists ir jāapmeklē pēc speciālista noteiktā grafika.

ATGĀDINĀM - pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas, pat ja nav īpašu sūdzību par acu un redzes veselību, acu un redzes pārbaude ir ieteicama vismaz 1 reizi gadā, jo ir acu saslimšanas, kuras var piezagties nemanot bez īpašiem simptomiem vai pacienta sūdzībām par redzes izmaiņām.

  • Acu un redzes sūdzību vai diskomforta gadījumā, vizīte ir nepieciešama nekavējoties.
  • Ja pacientam ir uzsākta acu saslimšanu terapija, veikta acu operācija, iespējami labākam ārstēšanas rezultātam, ārsta noteikto rekomandāciju ievērošana ir obligāta.

Redzes korekcijas iespēja 19-20 gadu vecumā:

brilles, kontaktlēcas, nakts lēcas, lāzerkorekcija.

 

Redzes korekcijas iespēja 21-55 gadu vecumā

brilles, kontaktlēcas, nakts lēcas, lāzerkorekcija, intraokulāras lēcas implantācija.

Zīdaiņu, bērnu, pusaudžu, jauniešu redzes un acu veselība
(0-18 gadi)

Vidēja vecuma cilvēku un senioru acu un redzes veselība
(56+ gadi)

Sazinies ar mūsu speciālistiem